Haradinajt i rikonfirmohet përkrahja e Zvicrës për Kosovën

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot ka pritur Jean Marc Guinchard, Kryetar i Parlamentit Kantonal të Gjenevës.

“Musafiri nga Gjeneva, u interesua për zhvillimet në Kosovë dhe tha se Zvicra do ta mbështes Kosovën në të gjitha fazat e zhvillimit të saj, siç edhe ka bërë deri me tani”, thuhet në njoftimin e partisë së Haradinajt.

“Kryetari Haradinaj nga ana e tij, e falënderoi z. Guinchard, për përkrahjen e Zvicrës dhe shprehu gatishmërinë e tij dhe të Kosovës për thellimin bashkëpunimit ndërmjet dyja vendeve”, thuhet më tej në njoftim.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme