Haxhiu: Qeveria e re përmes shantazheve dhe kushtëzimit të Srpska-s

Deputetja e zgjedhur e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se gjendja e krijuar në skenën politike nuk ka parime politike.

Kjo deklaratë e Haxhiut erdhi pasi koalicion PAN ka filluar bisedimet vec e vec me disa deputetë të LDK-së por edhe partive tjera, transmeton lajmi.net.

Ajo ka thënë se në krejt këtë situatë, Qeveria e re do të jetë e kushtëzuar nga Lista Sprksa.

“Kjo çfarë po ndodhë nuk është politikë, këtu s’ ka as parime. Ka vetem pazare të pista që po i bëjnë për pushtet e karrige! Vaj halli për atë Qeveri që krijohet përmes pazareve e shantazheve dhe e cila kushtëzohet nga votat e Listes serbe!”, ka shkruar Haxhiu në Facebook. /Lajmi.net/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme