Holandë: Me shqiponja kundër dronëve!

Policia holandeze tani mund të mbështetet në shqiponjat e ushtruara për të zbuluar dronët e ndryshëm që fluturojnë në qiellin e këtij vendi, sidomos në zonat e ndaluara, kanë bërë të ditur autoritetet e këtij vendi.

Në njoftimin e policies mëtutje thuhet se kanë ushtgruar një shqiponjë dyvjeçare me emrin Hanter e cila ka për detyrë ta ruaj hapsirën në jug të vendit në kufirin me Blegjikën.

Sipas policies holandeze shqiponjat janë treguar më të zonjat se njerëzit për t’I zbuluar dronët e ndryshëm që hyjnë mbi këtë vend edhe për qëllime të dyshimta.

Interesim për diçka të këtillë kanë treguar policia e Gjermanisë dhe ajo e Francës./21Media

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme