Homazhe në Llaushë për 27 vjetorin e rënies së dëshmorit Fahri Fazliu

E mërkurë, 02 Nentor 2016  –  Sakte.net

Për nder të 27-vjetorit të rënies heroike të dëshmorëve të kombit Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu, janë organizuar homazhe në nderim të veprës së tyre.

Pas homazheve tek obelisku në fshatin Llugë të Podujevës, bashkëveprimtarë dhe familjarë të dëshmorëve po bëjnë homazhe edhe në fshatin Llaushë, vendlindja e Fahri Fazliut, raporton KP.

Fahri Fazliu dhe Afrim Zhitia kanë rënë më 2 nëntor të vitit 1989 në Kodrën e Diellit në Prishtinë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme