Horoskopi ditor për diten e mërkurë – 16. nëntor 2016

E mërkurë, 16 Nentor 2016  –  Sakte.net  /

DASHI21. mars – 20. prill

Dite shume e mire për te marre vendime te rëndësishme ne jetën tuaj ne çift. Do ndiheni për mrekulli pranë partnerit dhe mund te hidhni pa frike edhe disa hapa me tej. Beqaret me shume gjase do fillojnë një lidhje te qëndrueshme e cila do ua mbushe ditët me gëzim. Ne planin financiar do keni fat me shumice. Gjendja do përmirësohet dhe kjo do ju lejoje te kryeni shpenzimet e dëshiruara.

DEMI21. prill – 21. maj

Nuk duhet te ndërmerrni shume rreziqe sot ju te dashuruarit sepse atëherë kur nuk do e prisni situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Beqaret nuk do i pëlqejnë sa duhet personat qe do takojnë prandaj dhe nuk do jene dakord për tu takuar me tej. Financat me ne fund do fillojnë te stabilizohen. Pas kaq kohesh do ndiheni me te qete kur te shpenzoni.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Do jeni sharmante sot ju te dashuruarit dhe partneri do ju dashuroje akoma me më shume fat qe ju ka ne krah. Kënaqësitë dhe emocionet do jene te forta. Beqaret me ne fund do realizojnë një takim mbresëlënës nga i cili kane për te përfituar tej mase. Buxheti do jete disi me i mire se kohet e fundit, megjithatë mire është te vazhdoni te tregoheni te matur me shpenzimet.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Dite shume e kënaqshme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Partneri do ju dashuroje pa dorashka dhe nuk do ngurroje as te përgatisë surpriza. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër ne çdo moment pasi personi i ëndrrave mund te mbërrijë atëherë kur ata me pak do e presin. Ne planin financiar nuk do ju mungoje fati, prandaj nuk duhet te shqetësoheni.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Dite e bukur, me diell dhe ngjyra do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Pranë partnerit keni për te përjetuar emocione shume te forta. Beqaret sado qe te mundohen nuk do arrijnë dot ta gjejnë personin qe kane ëndërruar. Kjo e sotmja nuk do jete dita e tyre më me fat. Ne planin financiar situata ka për t’u përmirësuar tej mase. Mund te merrni shpërblime ne pune dhe do ju shlyhen edhe borxhet qe iu janë marre.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Ka rrezik qe kjo e sotmja te jete një dite e ndërlikuar për ata qe janë ne një lidhje. Do keni here pas here debate me partnerin edhe për gjera elementare. Beqaret do kenë disa takime, po asnjeri me perspektive për te ardhmen. Buxheti nuk do jete i mire, megjithatë kjo nuk duhet t’iu dekurajoje aspak. Merrni masa sa me pare dhe keni për ta pare qe gjendja do ndryshoje shpejt.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Dite e bukur dhe e mbushur me emocione do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni te ty te përkujdesur ndaj njeri-tjetrit dhe do bëni te pamundurën qe te ndiheni sa me te lumtur. Beqaret do lodhen pak duke kërkuar dashurinë, por me pas jeta e tyre do ketë ndryshime rrënjësore. Ekuilibri financiar do mbizotërojë ne çdo moment, mos u shqetësoni.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Ndërmjet jush dhe partnerit çdo gjë do ece mire sot. Nuk do debatoni as për gjene me te vogël me te, përkundrazi toleranca dhe mirëkuptimi do mbizotërojë gjithë kohës. Beqaret nuk duhet te kërkojnë me ngulm fillimin e nje lidhjeje sepse do bëjnë gabime. Buxheti do vazhdoje te mbetet i kënaqshëm sepse kohet e fundit keni ditur t’i menaxhoni me përkujdes te ardhurat.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Dite e stuhishme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Te dy palët do kërkoni qe te dale e juaja dhe kjo mund te ndeze debate te forta. Beqaret ka rrezik te bëjnë edhe çmenduri vetëm qe ta ndryshojnë marrëdhënien e tyre. Buxheti do vazhdoje te mbetet i mire sepse do dini mire t’i bëni llogarite para se te shpenzoni. Vazhdoni ne këtë rruge.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Shtojini pak me shume dozat e imagjinatës gjate kësaj dite dhe keni për ta pare qe marrëdhënia me partnerin do behet me e qëndrueshme dhe me e bukur. Beqareve do filloje t’iu rrahe zemra shume fort për një person te cilin sapo e kane njohur. Financat ka rrezik te jene te paqëndrueshme dhe nuk do arrini dot te kryeni as shpenzimet me te nevojshme.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Marsi ka rrezik te kenë ndikim negativ tek sektori i dashurisë dhe mund te keni mosmarrëveshje te mëdha me njeri-tjetrin. Nëse situata ndërlikohet se tepërmi me mire qëndroni pak larg njeri-tjetrit dhe reflektoni. Beqaret do ecin me plane dhe nuk do pranojnë çdo lloj ftese qe do iu behet. Saturni do jete planeti pozitiv qe do ju ndihmoje ta menaxhoni me përkujdes buxhetin.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Për ata qe janë ne një lidhje, kjo e sotmja ka për te qene një dite e jashtëzakonshme. Do dashuroheni pa dorashka me partnerin tuaj. Beqaret do kenë një dite me te veçante. disa mund te njihen edhe me persona te ardhur nga jashtë dhe do bëjnë te pamundurën te kalojnë sikur edhe disa kohe me ta. Perspektivat financiare duken goxha te mira.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme