Hoti: Në 2016-ën mbi 22 mijë të punësuar

Ministri i Financave, Avdullah Hoti ka thënë se të dhënat zyrtare tregojnë se në vitin 2016 kanë pasur 22,294 të punësuar të ri, që kanë paguar tatimin në pagë dhe kontributin pensional.

Ai na Facebook ka shkruar se ky numër është trefish më i lartë se në vitin 2014, kur kemi pasur vetëm 7,526 punëtorë të ri.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme