Hoxhaj e quan turist Jeremiqin që erdhi për fushatë në Kosovë

Hoxhaj e quan turist Jeremiqin që erdhi për fushatë në Kosovë

 

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj e ka quajtur turist kandidatin për President të Serbisë, Vuk Jeremiq, i cili sot vizitoi Patrikanën e Pejës.

Ironinë, kryediplomati kosovar e ka shprehur në Twitter duke e quajtur madje një vizitë turistike dhe uruar t’i kenë pëlqyer bukuritë natyrore të Kosovës.

“Shpresoj që Jeremiqi të jetë kënaqur me vizitën e tij turistike në Kosovë, me diellin dhe me pamjet e trashëgimisë kulturore të Kosovës. Numri i turistëve nga Serbia po rritet”, ka shkruar Hoxhaj në Twitter.

Paraditen e së premtes është raportuar se ish-ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq e ka vizituar Patrikanën e Pejës duke thënë se serbët po diskriminohen në Kosovë.

Zgjedhjet presidenciale në Serbi mbahen më 2 prill. Kandidat është edhe Aleksandar Vuçiq.

© KOHA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme