Hoyt Yee nis takimet intenzive me liderët e partive shqiptare në Maqedoni

Zv.ndihmës sekretari i shtetit pёr Evropё dhe Euro-Azi Hoyt Brian Yee ka filluar takimet intensive me krerët e partive shqiptare si dhe kreun e ri të parlamentit Talat Xhaferi.
Në fokus të bisedimeve është kriza politike si dhe aktivitetet e shumicës së re për formimin e qeverisë. Yee nesër
pritet të takojë presidentin Ivanov si dhe krerët e partive maqedonase.

Akoma nuk dihet nëse pas përfundimit të takimeve do të ketë deklaratë për mediat nga përfaqësuesit e partive politike dhe vetë Yee.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme