I masakroi me plumba, ky është çifti i bashkëshortëve që u vranë nga djali(FOTO)

Vazhdojnë hetimet për ngjarjen e rëndë që tronditi dje Durrësin, ku një i ri 29-vjeçar qëlloi me çiftë mbi prindërit e tij të moshuar duke Iënë të vdekur.

Burime nga policia e Durrësit bëjnë me dije se autori e këtij krimi makabër është djali i viktimave, Leo Nika, 29 vjeç.

Ai ka qëlluar për vdekje dy prindërit e tij, babanë Ali Nika 70 vjeç, dhe nënën Junije, 66 vjeçe që mund ti shikoni në galerinë më sipër.

Mësohet se ka qënë një zënkë e momentit dhe gjendje e dehur e 29-vjeçarit që ka çuar të riun të vrarë mizorisht prindërit e tij.

Pas kësaj ai kishte dalë në rrugë me armën në dorë, ku fqinjët e terrorizuar lajmëruan policinë, për të zbuluar më tej krimin e dyfishtë.

Leo Nika prej pak kohësh ishte kthyer nga Italia ku qëndronte si emigrant. Ai e kishte çuar gruan dhe fëmijët te vjehrrit, në mënyrë që të qëndronin disa ditë tek ta.

Mësohet se ai kurohej prej kohësh për depresion, pasi kishte shfaqur çrregullime mendore. /albeu.com/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme