Interi i përgjigjet Chelseas për Barellan

Interi e refuzon Chelsean për Barellan.

E shitën Jorginhon te Arsenali, Chelsea thuhet se iu afrua Interit për të tentuar një marrëveshje për Nicolo Barellan.

Mesfushori 31-vjeçar do t’i bashkohet Topçinjve me një kontratë 18-mujore nga Blutë në një marrëveshje me vlerë rreth 15 milionë euro në total.

Chelsea po shpreson të forcojë skuadrën e tyre me fituesin e Kupës së Botës, Enzo Fernandez, por po përpiqen të bindin Benfican për një marrëveshje, duke i shtyrë ata të shqyrtojnë alternativa.
Siç raportohet nga TMW, Chelsea e identifikoi Barellan si një objektiv interesant dhe kontaktoi Interin për të eksploruar një marrëveshje për mesfushorin italian, nën presionin se mund të humbasë Fernandezin.

Nerazzurrët nuk ishin të gatshëm të diskutonin një marrëveshje dhe kundërshtuan gjigantët e Ligës Premier, të cilët tani do të duhet të kërkojnë diku tjetër nëse duan të marrin një mesfushor të ri përpara mbylljes së afatit kalimtar të janarit.

Kontrata e Barellës skadon me Interin në qershor 2026 dhe klubi nuk është i gatshëm të humbasë mesfushorin, duke preferuar të shesë lojtarët e tjerë të rregullt të ekipit të parë gjatë verës.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme