Iraku s’e ndërron qëndrimin për Kosovën, s’e njeh pavarësinë e saj

Vjen edhe një paralajmërim nga Iraku se nga ky ved dnuk do të ketë njohje të Kosovës, transmeton Koha.net.

Ministri irakian i Punëve të Jashtme Ibrahim Xhafari sot në Beograd ka thënë se Iraku nuk e ka ndryshuar dhe nuk e ndryshon qëndrimin  për Kosovën, se nuk do ta njohë pavarësinë e saj pavarësisht presioneve që i ka nga jashtë.

Kështu citon FoNet të ketë thënë shefi i diplomacisë irakian Xhafri ai pas takimit që e ka pasur me kryetarin e Serbisë Tomislav NIkoliq.

Theksohet se bashkëbiseduesit kanë folur për shtimin e  bashkëpunimit ndërmjet Serbisë dhe Iraku.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme