Isa Mustafa:Dil në gjah e gjejë 8200 hektar

Ka vazhduar “loja” e ping-pongut mes kyeministrit Isa Mustafa dhe deputetit të AAK-së njëherit shef i grupit parlamentar Pal Lekaj,duke e quajtur këtë të fundit mashtrues i cili prodhon vetëm të paveteta.

Pali, me mirë do të ishte me dalë për gjah e me i gjetë ku janë 8200 hektarët sesa me e prishë gjuhën. As më shumë as më pak, veç të tregoni cila komunë, cili fshat, cila zonë kadastrale e Kosovës u zvogëlua për 8200 hektarë. Deri sa nuk jepni pergjigje, jeni përgjegjës për të pavërteta dhe mashtrime.

Më herët Pal Lekaj kishte reaguar ndaj Kryeministrit duke i thënë se edhe në vitet 80’ta të shekullit të kaluar Isa Mustafa i kishte quajtur të sëmurë profesorët e studentët që po kërkonin Republikë. Të njëjtën gjë po e thotë edhe tash për ata që po e kundërshtojnë demarkacionin

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme