Ish-drejtuesi i myslimanëve në Shqipëri akuzon Kreshnik Spahiun se financohet nga Guleni

Ish-nënkryetari i Komunitetit Mysliman në Shqipëri, doktori i shkencave historike Emin Gjinishi ka akuzuar liderin e lëvizjes nacionaliste në Shqipëri, Kreshnik Spahiu se financohet nga lëvizja e Fethullah Gulen, kundërshtarit kryesor të presidentit turk Erdogan.

“Është bërë publike që Guleni hedh para tek shumë parti që nuk janë dhënë, çështjen e financimit të Aleancës Kuq e Zi dhe kreshnik Spahiu ka dalë ka thënë se marrë para nga Gulei por përhap teorinë e Amerikës. Një hipokrizi”, ka thënë Gjinishi.

Sipas tij, është e panevojshme që në Shqipëri të diskutohet për Erdoganin apo Gulenin.

“Arsyeja është e qartë. Ne nuk kemi nevojë të përhapim konflikt për diçka që nuk na hynë në punë”, ka thënë ai./Insajderi.com

Lini Një Koment

Shiko t'gjithë komentet

Veq Lexuesit e regjistruar mund të komentojnë