Ish kryeadministratori i Kosovës viziton Deçanin, pritet nga Selmanaj dhe Haradinaj

Ish kryeadministratori i Kosovës në kohën e UNMIK-ut, Joachim Ruecker, është rikthyer pas shumë vitesh në Kosovës.

Gjermani Ruecker ka zgjedhur Deçanin që ta bëjë vizitën e parë.

Ai në Deçan është pritur nga kryetari Rasim Selmanaj dhe deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj.

“Sot kishim nderin ta presim ish administratorin Joachim Ruecker, një mik i vërtet i Kosovës”, ka shkruar Selmanaj. /Lajmi.net/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme