Ish-kryeministri Berisha në Hungari, diskutime për stabilitetin e Ballkanit Perëndimor

Ish-Kryeministri Sali Berisha ndodhet sot në Hungari, i ftuar nga kryeministri Victor Orban për të marrë pjesë në diskutimet për stabilitetin e Ballkanit Perëndimor. “Me ftesë të Kryeministrit hungarez Victor Orban, – njofton Berisha mbështetësit e tij në Fb, – mbërrita në Budapest ku do të marr pjesë në një drekë pune së bashku me personalitete nga rajoni, në të cilën do të diskutohet për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor, zhvillimet kyçe dhe aktorët kryesorë që ndikojnë stabilitetin e vendeve të tij dhe fillimin e një dialogu mbi këto çështje, mbi të cilin mund të ndërtojmë qëndrimet në PPE dhe Këshillin Europian”, shkruan ish kryeministri në facebook.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme