ISIS i vret 30 civilët e rrëmbyer, në mesin e tyre kishte dhe fëmijë

E mërkurë, 26 Tetor 2016 –  Sakte.net

Tridhjetë civilë janë rrëmbyer dhe më pas janë vrarë nga militantët e të ashtuquajturit Shtet Islamik (ISIS), më provincën Ghor në Afganistan, njoftojnë zyrtarët.

Civilët dhe dy tufë dele u rrëmbyen teksa po mblidhnin dru zjarri në mal, transmeton Express.

Një komandat i ISIS-it u vra gjatë një operacioni policor për t’i liruar ata, ndërsa militantët vranë civilët si hakmarrje, guvernatori i Ghor ka thënë për BBC.

ISIS është duke fituar përkrahje dhe po i sfidon talebanët në Afganistan.

Në mesin e civilëve të vrarë kishte edhe fëmijë./Express/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme