Ivanov nuk do ta takoj komisarin Johanes Hahn

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov nuk do të takohet me komisarin për zgjerim dhe politik fqinjësore Johanes Hahn, kanë bërë të ditur nga Kabineti i Presidentit.

Ata kanë thënë se Presidenti i Ivanov i cili dje ka qëndruar për vizitë punë në Hungari, në Maqedoni do të kthehet vonë, dhe nuk do të ketë mundësi që të realizoj takim me komisarin Hahn.

Në lidhje me mos-mbajtjen e takimit të premten është informuar edhe ambasadori Samull Zhbogar, kanë bërë të ditur nga Kabineti i Presidentit.

Presidenti Ivanov thuhet më tej qëndrimet e tij komisarit për zgjerim Johanes Hahn ja ka treguar në takimin e fundit më 10 shkurt 2017 dhe ato ngelin të njëjtë. /SHENJA/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme