Izet Mexhiti me pyetje publike për Bujar Osmanin

I pari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti, ka dalë më pytje publike për ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, shkruan Alsat.

Ai ka pytur Osmanin se “a ishte në vizitë zyrtare apo privcate kur takoi Nikolla Gruevskin në Budapest”?

Pyetja e Mexhiti vjen pas ndryshimeve që Qeveria i bëri në Kodin Penal, e përmes të cilave opozita shqiptare akuzon se është hartuar dhe garantuar amnisti për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski.

Ky i fundit përgënjeshtroi këto informacione./ Alsat.mk

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme