Ja çfarë u bëri gazetarëve presidenti i ri amerikan

 

Donald Trump, po tenton që t’i mbajë amerikanët në errësirë sa u përket bisedave dhe vendimeve të hershme që do t’i marrë si president, shkruan The Independent, transmeton Klan Kosova.

Të enjten ai ka refuzuar t’i lejojë gazetarët që të udhëtojnë me të në Washington, për takimin e tij të parë historik me Presidentin Barack Obama dhe liderët e kongresit.

Top këshilltarët republikanë kanë refuzuar t’ua lejojnë gazetarëve që të udhëtojnë me të në Washington, duke marrë vetëm një numër të vogël reporterësh që t’i përcjellin takimet.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme