Ja çka ka bërë vaki mbrëmë në Prishtinë (Foto)

Të reshurat e shiut që kanë filluar gjatë kësaj jave, pritet të vazhdojnë deri të enjten.

Kështu nga e enjtja, do të ketë ngritje të temperaturave dhe ndreqje të motit, raporton lajmi.net. Kështu parashikuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës i cili që nga e shtuna ka njoftuar se të hënën pasdite do të ketë çrregullim të motit i cili do të jetë tipik vjeshtor.

Nga anën tjetër, gjatë tërë natës ndërmjet të hënës dhe të martës ka pasur reshje të shiut.

Këto reshje janë shoqëruar edhe me era të forta duke bërë që të ketë edhe thyerje të  mëdha të degëve të pemëve sikurse në rrugën “Xhemajl Prishtina” në Prishtinë

Në këtë rrugë, gjatë natës është thyer dega e një bliri duke bërë që të bllokohet tërë rruga në afërsi të tregut.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme