Ja kush e propozoi për kryeministër Bujar Bukoshin (Video)

Në emisionin “Komiteti Qendror” prodhim i   RTV Dukagjini, politologu Ramush Tahiri, ka folur për formimin e partive të para shqiptare dhe Qeverisë në egzil, e cila udhëhiqej nga Bujar Bukoshi.

 

Tahiri ka thënë se pas vendosjes së formimit të një Qeverie që do të funksiononte jashtë kufijve të Kosovës u bënë disa propozime, nga të cilat u zgjedh kryeministër Bujar Bukoshi.

Politologu ka treguar se emrin e Bujar Bukoshit e kishte propozuar njëri nga tre pjesëtaret e Këshillit Koordinues të partive të Kosovës, Ali Aliu.

Tahiri ka shtuar se pjesë e Këshillit koordinues të partive të Kosovës ishin edhe Ibrahim Rugova dhe Fehmi Agani. /Express/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme