Ja kush janë 11 emrat e biznesmenëve të mashtruar nga dentistja Olesia Duka!

Olesia Duka e cila vendosi të pranojë kërkesën e prokurorisë për ta cilësuar si një person me rrezikshmëri të lartë.

Ajo  ka mashtruar me shuma të mëdha të paktën 11-të biznesmenë, emrat e të cilëve janë përmendur sot në gjyq. Olesia Duka e ka justifikuar marrjen e shumave të majme nga disa prej biznesmenëve të tjera. .

Ajo ka mohuar t’i ketë marrë 900 mijë euro kambistit Hoxha nga Durrësi, ndërsa ka shtuar se është kërcënuar edhe me jetë nga Genci Lule.

Dua të hetohem në gjendje të lirë dhe të vërtetoj që nuk jam mashtruese. Jo 900 mijë euro, por 9 milionë euro unë mund t’i gjej dhe t’i rregulloj punët. Më kanë kërcënuar me jetë. Më është bërë një kanosje e personalitetit tim”,- ka thënë ajo ndër të tjera./d.m-dritare.net

EMRAT:

Idlir Hoxha (kambisti që i dha 900 mijë euro)

Edlira Shtini

Gerta Lumi

Adem Selmani

Myrteza Meshi

Ilir Doci

Rezart Shtini

Viktor Hoxha

Mirana Likaj (Olesia ka deklaruar sot në gjyq që e ka ortake e mban me të marrëdhënie biznesi: Kemi kontratë bashkë, nuk mbaj mend sa lekë i kam)

Besnik Daci

Genci Lule (Olesia: Kam marrëdhënie biznesi me të, 20 milion lekë të vjetra i kam, por më ka kërcënuar)

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme