Ja sa shkon numri i viktimave nga sulmi terrorist në Londër

Policia britanike ka bërë zyrtare numrin e viktimave nga sulmi i sotem para Parlamentit në Londër.

Sipas policise,  katër persona kanë gjetur vdekjen nga sulmi përfshirë këtu edhe një punonjës policie, ndërsa kanë mbetur të plagosur edhe 20 persona të tjerë.

Sulmuesi goditi disa këmbësorë pranë urës me makinë, duke plagosur disa persona e duke i shkaktuar vdekjen një gruaje, përpara se të sulmonte policin dhe të qëllonte me armë.

Sulmuesi u qëllua për vdekje nga policia.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme