Ja sa të lënduar ka në Londër nga nga zjarri që kaploi ndërtesën (LIVE-VIDEO)

Një zjarr i madh ka përfshirë gjatë natës një ndërtesë në Latimer Road, në perëndim të Londrës, ku dëshmitarë okularë pohojnë se njerëzit janë të bllokuar në shtëpitë e tyre.

Zjarri në Grenfell Tower në Lancaster West Estate u raportua të ketë ndodhur në orën 00:54, sipas kohës lokale, dhe rreth 200 zjarrfikës janë ende duke luftuar flakët, shkruan KP.

Policia tha se njerëzit po trajtoheshin për një sërë lëndimesh.

Andy Moore i BBC-së tha se i gjithë blloku i ndërtesave ishte djegur dhe se kishte frikë se ndërtesa mund të shembet.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme