Ja sa ushtarë amerikanë do të jenë në front nëse Koreja nis luftën me SHBA’në

Nëse Koreja e Veriut nis luftë me SHBA’në, ashtu siç kanë paralajmëruar, në front të ushtrisë amerikane thuhet se do të jetë së paku 37 mijë ushtarë

 

Ushtarët amerikanë, të udhëhequr nga Gjenerali Vincent Brooks, i cili po qëndron në flotën e dërguar nga SHBA’ja në në afërsi të Koresë, do të jetë në krye të kësaj lufte të mundshme, shkruan NBC News, transmeton Gazeta Express.

Mediat amerikane thonë se mundësia e shpërthimit të luftës midis SHBA’së dhe Koresë Veriore është e madhe dhe se kjo luftë mund të shpërthejë gjatë këtij vikendi.

37,500 ushtarë, marinarë dhe ushtarë ajror, do të jenë pjesëmarrës në luftën e mundshme me Korenë Veriore.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme