Ja si duket sot djali që u kthye në simbol të vuajtjes së fëmijëve në Siri

Fotografia e Omran Daqneesh, në anën e pasme të një ambulance, u bë simbol i brutalitetit të regjimit të Assadit dhe vuajtjes së fëmijëve në Siri.

Fytyra e tij e mbuluar me gjak dhe trupi i mbuluar me pluhur nga sulmi ajror, ktheu vëmendjen e mbarë botës te fëmijët e harruar të Sirisë, transmeton portali arbresh.info

Por tani janë shfaqur fotografi të reja të djaloshit nga Aleppo. Ai shfaqet i aftë dhe i shëndoshë pranë familjes së tij.

Vëllai i tij më i madh, Aliu, 10 vjeç, vdiq nga plagët e pësuara në shpërthim.

Familja e tij u intervistua në Aleppo, për një television libanez që mbështët regjimin e Assadin.

Televizioni propagandues pro Presidentit sirian, thekson se ai ‘jeton i lumtur dhe i qetë në vendin e tij dhe me njerëzit e tij’./Arbresh.info

al1 al2 al3 al4 al5

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme