Ja si e ruante TMK-ja e armatosur Hashim Thaçin pas lufte (Video)

Ish-Trupat Mbrojtëse të Kosovës, menjëherë pas demilitarizimit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kishte poseduar armë të gjata, raporton DrenicaOnline.

Kjo dëshmohet edhe në një video të një tubimi të Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë, ku shihen pjesëtarë të TMK-së me automatik në duar.

Ata po e siguronin rrugëtimin e ish-kryetarit të PDK-së Hashim Thaçi dhe fjalimin e tij në tubim./DrenicaOnline/