Ja si u kërcënohet Nikoliq shqiptarëve

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq, deklaroi sot se përpjekja e ardhshme e “institucioneve të përkohshme të Kosovës” që të nxisin konflikt do të përfundoi keq.

“Për këtë le të mendojnë shqiptarët dhe sponzorët e tyre”, ka deklaruar Nikoliq, njofton Klan Kosova.

Presidenti serb tha edhe se Serbia është e gatshme për të dërguar forcat e armatosura në Kosovë, kur popullata serbe atje të kërcënohet.

Ai këtë deklaratë e bëri pas mbledhjes së Këshillin e Sigurisë Kombëtare.

Sipas medieve në Serbi, mbledhja urgjente është thirrur pas situatës së krijuar me trenin “Kosova është Serbi”.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme