Ja si u shkatërrua Greqia nga tërmeti i fuqishëm (FOTO/VIDEO)

Pas tërmetit të fuqishëm që tronditi ishullin Kos në Greqi dhe që preku edhe disa zona të Turqisë, autoritetet kanë nisur punën për pastrimin e rrënojave.

Tërmeti shkaktoi të paktën dy të vdekur dhe dhjetëra të tjerë të plagosur, ndërsa dëmet materiale janë të shumta

Porti i ishullit është dëmtuar më së shumti, ku përveç lëkundjeve u regjistrua edhe një tsunam.

Mediat greke kanë publikuar foto të asaj që ka ndodhur në ishull.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme