Janë të paktën 40 të mbytur dhe të humbur në det’ Çfarë po ndodh me shqiptarët?

Mesazhe të shumta shkojnë në dresë të ish kryeministrit Sali Berisha ku flitet për shifra të mëdha për persona të zhdukur në det, të implikuar në trafikimin e lëndëve narkotike.

 

Vetë denoncuesit që i kanë dërguar mesazhe Berishës flasin me emra konkretë dhe me shifra rreth asaj carë ndodh në detin e hapur me shqiptarët, shkruan “Gazeta Express”.

Denoncimi

Qytetaret dixhital denoncojne:

Fshejen kriminale nga policia te dhjetra djemve te mbytur ne det me skafet e trafikut te kanabisit! Lexoni vet mesazhet e qytetareve dixhital! sb

“Pershendetje zoti Berisha!.Keni bere gjene me te mire duke denoncuar se cpo ndodh ne Vlore.Jane te pakten 40 te mbytur te humbur sepse po degjojme njerezit dhe te njohurit nuk duken me ….Shteti nuk flet…Rama na krahason me emigrimin e Italianeve ne Amerike…Qesharake,Mire vete ka rrjedhur!!/Por na merr dhe ne per me te rrjerdhur se vetja e tij!!.Ne Vlore Roland Shyti nipi i Aredin Shytit nis te pakten tre kater gomone ne nate drejt brigjeve…Dhe shteti asgje!!..Jo vetem kaq..Por e mbrojne..Te mbrohet nje terrorrist qe i ka bere te 99 shtetit individeve???…Dhe kryeministri te na krahasoje me Italine.kjo eshte nuk di si tia vesh emrin!!.Pershendetje zoti Berisha.,Zoti na dhente fuqi kunder te keqes”

“I Nderuar Doktor Berisha! Uroj te jeni mire Ju e familja Juaj! Doja te ndaja me Ju nje informacion te sigurte e kofidencial,policia e shtetit po mban te fshehte nje skandal, duke mos deklaruar numrin e te humburve nga muaji dhjetor e deri me sot,te cilet kan humbur jeten ne det ne tentativ te trafikimit te kanabisit. Kjo eshte mundsia qe Rama u ofroj shqiptareve kanabisin dhe vdekjen vetem e vetem per te pasuruar oborrtaret e tij me 30% qe u mernin trafikanteve, leke qe do sponsorizojne fushaten e 2017, eshte e thjeshte,, vetem sasin e kanabisit qe eshte kapur te llogarisim * 30%,, e kuptoni sa leke do hidhen Doktor,pa llogaritur sasin e pakapur,, dhe sasia qe kapet doktor shitet serisht nga drejtoret e policise se shtetit,, ndaj nuk ka asnje proces verbal dhe prokuroria nuk njoftohet te jet prezent kur “gjoja e asgjesojne” Situata eshte me alarmante nga c ‘duket Doktor. Me Konsiderate .”

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme