Jankoviq: Vuçiq e ka pranuar pavarësinë e Kosovës

Kandidati presidencial në Serbi, Sasha Jankoviq, deklaroi se është plotësisht e dukshme se kryeministri Aleksandar Vuçiq takimin parazgjedhor me kancelaren e buzëqeshur gjermane, Angela Merkel, e pagoi me pronën shtetërore.

Ai ka thënë për agjencinë e lajmeve Beta se ky është edhe një pranim i pavarësisë së Kosovës. Sipas tij, në zinxhirin e dobësuar shtetëror të Serbisë, Vuçiq “është karrigia më e dobët, transmeton KTV.

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të gjitha pasuritë e paluajtshme në Kosovë të regjistruara në emër të RSFJ-së dhe Serbisë të regjistrohen në emër të Republikës së Kosovës, si pronare e tyre.

© KOHA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme