Jemi një – por nuk jemi të njëjtë!

Autor: Astrit Gashi

Shqiperia dhe opinionistet e atjeshem, duhet me u pajtu me faktin qe Kosova eshte shtet. Duhet me u pajtu me faktin qe nese vendosim me qene bashke apo ndaras do te vendosin te dy palet – dy shtetet dhe jo vetem njera.
Shqiptaret e Kosoves jane rrit me ambicien per tu bashkuar me Shqiperine- por sot kemi shtetin tone dhe ate duam ta forcojme. Dhe po qe e mundshme edhe anen tjeter.
Shqiptaret e Shqiperise le te enderrojne se pari bashkimin me Kosoven- e pastaj flasim te barabarte ne tryeze.
Deri atehere pa obstruksione dhe pa shpallje tradhetaresh.
We are one- but we are not the same!

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme