Jeremiq: Bandat kriminale kontrollojnë veriun e Kosovës

Vuk Jeremiq, kandidat presidencial serb, thotë se nëse bëhet kryetar, nuk do të lejojë që dialogu i Brukselit të zhvillohet në mënyrën e deritashme, i cili, sipas tij, Kosovës ia jep të gjitha, transmeton Koha.net.

Ai ka thënë se serbët në Kosovë do t’i mbronte me angazhim diplomatik dhe ndryshe nga mbrojtja që Qeveria serbe e bën e të cilës serbët në Kosovë nuk i interesojnë.

“Kjo më së miri shihet se si është sot gjendja në veri ku mbretëron jo ligji. Atje institucionet e Serbisë mungojnë e kontrollin e kanë marrë bandat kriminel para shtetërore”, citon agjencia serbe e lajmeve beta të ketë thënë Jeremiq.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme