Jo vetëm opozita por edhe Lista Srpska bojkoton fjalimin e Presidentit

Presidenti Hashim Thaçi ka nisur fjalimin e tij të parë vjetor para deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Në sallë, për ta dëgjuar, adresimin e Presidentit para Kuvendit, janë vetëm deputetët e koalicionit qeverisës PDK-LDK.

 

Fjalimi vjetorë i Presidentit Thaçi, siç edhe ishte paralajmëruar, është bojkotuar nga deputetët e opozitës – VV, AAK e NISMA.

Bojkot, Presidentit i kanë bërë edhe deputetët serbë të ‘Lista Srpska’.

Thaçi, në fillim të fjalimit të tij tha se ka kënaqësinë që ndjek hapat e Presidenteve të mëparshëm të vendit, dhe rikujtoi se është zotuar që do ta mbrojë vendin dhe kushtetutën e saj, si president i të gjithë qytetarëve. /GazetaExpress/.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme