“Jon Harrison”, rruga e re e Prizrenit

E mërkurë, 19 Tetor 2016  –  Sakte.net

Pas vendimit të komunës, është përuraur një nga rrugët e qytetit të Prizrenit sipas emrit të eprorit britanik të Ushtrisë Clirimtare të Kosovës, Jon Harrison.

Harrison njihet për përkushtimin e tij për pavarësinë e Kosovës, dhe si i vecantë për shkak se pas vdekjes ka shprehur dëshirën të varroset në Kosovë, në shtëpinë e tij, njofton Klan Kosova.

Ai ka deklaruar se është shumë krenar me emblemën e UÇK-së, ndaj e mban gjithmonë me vete, duke theksuar se për nga gjaku është anglez, por zemra i rrah për Kosovën.

14799922_10157607976090383_72310700_o

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme