Jozyrtare ky është numri i deputetëve: PDK 21, AAK 10, NISMA 8

Në baze të të dhënave deri me tani, nga QNR, këta janë disa prej deputetëve të mundshëm që mund të zgjidhen nga koalicioni PAN.

Indeksonline ua sjellë listën e këtij koalicioni, në të cilën prinë kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, e më pas nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj.

Megjithatë, kjo listë ende nuk është përfundimtare për shkak të dallimit të vogël në vota në mes të kandidatëve të PAN-it.

Vlen të theksohet se gjatë rinumërimit të votave dhe numërimit të votave me kusht nga diaspora ka mundësi të ketë ndryshime të emrave.

Ndryshe, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar në ueb-sajtin e saj votat e secilit kandidat që garoi në zgjedhjet e 11 qershorit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme