Kacin: SHBA-të e duan Malin e Zi në NATO para ardhjes së Trumpit

Fakti se sot u diskutua për Protokollin mbi anëtarësimin e Malit të Zi në NATO para Komisionit të Senatit Amerikan për politik të jashtme, është një mesazh i qartë se Shtetet e Bashkuara do të vendosin për këtë marrëveshje para ardhjes së presidentit të ri në Shtëpinë e Bardhë, ka thënë sot ambasadori slloven në Aleancë, Jelko Kacin, raporton lajmi.net.

 “Kjo do të thotë se ka një marrëveshje strategjike, dhe puna duhet përfunduar sa më shpejt që të jetë e mundur, para se të largohet administrata Demokratike dhe të vij ajo Republikane”, ka thënë Kacin.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme