Kamioni përplaset me turmën në Gjermani – një i vdekur, disa të lënduar (Video)

Një kamion është përplasur në një treg Krishtlindjesh në Berlin, duke vrarë të paktën një person dhe duke lënduar disa të tjerë.

Një dëshmitar ka thënë se disa “njerëz janë shtypur”, përderisa një tjetër ka treguar se shumë njerëz kanë mbetur pa ndjenja në tokë.