Kaos në Parlamentin e Serbisë: Shesheli me deputetë pengon fjalimin e Mogherini-t (VIDEO)

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini, është ballafaquar me brohoritje të deputetëve të Partisë Radikale të Vojislav Sheshelit teksa ka mbajtur fjalim në Parlamentin e Serbisë.

 

“Rusia”, “Rusia”, nuk na duhet më “Unioni” (BE-ja). Në seancën ku ka folur Mogherini kanë marrë pjesë edhe kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, si dhe disa ambasadorë përfshirë edhe ambasadorin e SHBA-ve. Ajo fillimisht deputetëve të Serbisë u është drejtuar në gjuhën serbe, ndërkohë që gjatë gjithë kohës sa ka folur radikalët nuk janë ndalur duke bërtitur. Mogherini ka takuar edhe Presidentin e Serbisë, Tomislav Nikoliq. /Gazeta Express

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme