Kapen 16 tonë kokainë në Florida

Rojet bregdetare të Shteteve të Bashkuara kanë kapur 16 tonë kokainë në vlerë 420 milionë dollarë në një anije në Fort Lauderdale të Floridas.

Anija ishte kapur me 17 pako të ndara derisa po lundronte në ujërat ndërkombëtar në lindje të Oqeanit Paqësor.

Operacioni i rojave ka zgjatur 26 ditë dhe është quajtur “Hitron”.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme