Kastriot Rexhepi: I pashpirti Bashar Al-Assad

“Fotografitë e fundit nga helmimi i fëmijëve në Siri janë të tmerrëshme dhe shokuese. Vetë fytyrat engjëllore të këtyre fëmijëve dëshmojnë për egërsinë e diktaturës që ushtrohet nga i pashpirti Bashar Al-Assad. Shqiptarët që i kanë përjetuar këto torrtura e dinë më mirë se sa e shenjtë është drejtësia, liria dhe paqja. Këto ditë lutjet tona duhet të jenë për fëmijët dhe popullin e Sirisë i cili ndër vite po përjeton vuajtje të mëdha fal standardeve të dyfishta. Heshtja ndaj kësaj tragjedie nuk është njerëzore”, kështu ka shkruar anëtari i kryesisë së Lëvizjes BESA, Kastriot Rexhepi.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme