Katër të vrarë nga sulmi ajror i SHBA’së në Siri

Të paktën katër ushtarë sirianë kanë mbetur të vrarë në bazën ajrore të sulmuar nga SHBA’ja. Sulmet ajrore filluan në orët e para të mëngjesit të ditës së premte.

SHBA ka filluar një sulm raketash kundër Sirisë, gjegjësisht kundër bazës ajrore të Al-Shayrat, e cila gjendet afër Holmsit, njofton Reuters, transmeton express.

Pentagoni ka thënë se 59 raketa të tipit Tomahaëk janë lëshuar nga luftanija USS Ross dhe Porter në lindje të Detit Mesdhe rreth orës 3:45, sipas kohës së Mesdheut.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme