Kelmendi: Thirrja për bojkot të produkteve serbe e arsyeshme (Video)

Kërkesa e qytetarëve dhe Asociacioneve të Bizneseve në Kosovë për t’i bojkotuar produktet e Serbisë ka marrë mbështetje edhe nga zëvendësvkryeministri i Kosovës, Ramiz Kelmendi.

Ai në emisionin “Politikë” në Tribuna Channel ka thënë se bojkotimi i produkteve serbe është kërkesë e arsyeshme e qytetarëve.

Sipas tij, ftesa për të konsumuar prodhime vendore është ftesë patriotike dhe juridike.

Ai ka thënë se pa mbështetjen e konsumit vendorë, vendi nuk mund të shkojë përpara. /Tribuna/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme