Kërçovë, vdes fëmiju 4 vjeçar i kafshuar nga qeni

Foto ilustrim

Edhe përkundër tentimeve të mjekëve për të shpëtuar fëmijën 4 vjeçar i cili para 3 ditëve ishte kafshuar nga qeni në fshatin Balçishtë të Kërçovës ka ndruar jetë në qendrën e klinikave në Shkup, njofton Aktuale.mk

4 vjeçari pas sulmit kishte mbetur pa njërën veshkë dhe në aparate të frymëmarjes pasiqë sipas mjekëve nuk kishte ngelur vend pa e kafshuar qentë dhe se sulmi kishte qenë tepër fatal ndaj fëmijës së vogël që nuk ka përballuar intervenimin mjekësorë

Kundër pronarit të qenit është ngritur padi penale, ndërsa prej fillimit të vitit në gshatin Balçishtë të Kërçovës nga qentë janë sulmuar 4 persona.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme