Kështu u prit Ramush Haradinaj në Amerikë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, udhëtoi të premten për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Zyra e tij tha se kryeministri Haradinaj është ftuar nga “Komuniteti Katolik Shqiptar, Shën Pali, në Detroit, për të marrë pjesë në shënimin e 108-vjetorit të Kryengritjes së Malësisë.

Me këtë rast, thuhet në njoftim, kryeministri Haradinaj “do të ketë takime edhe me përfaqësues të komunitetit shqiptar katolik në Amerikë dhe autoritete të Detroitit. Gjatë kësaj vizite, kryeministri Haradinaj do të takojë edhe zyrtarë të tjerë të SHBA-së”.

Në një takim me shqiptarët në Amerikë, ishte organizuar gjithçka me motive kombëtare.

Me flamuj e veshje kombëtare, shqiptarët e Amerikës thërrisnin emrin e Haradinajt si dhe brohorisnin UÇK, në momentin kur ai po hynte në sallën ku po organizohej takimi.

Ndiqeni videon më poshtë për të parë mikpritjen që i bënë Haradinajt:

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme