Këta janë emrat e deputetëve të LDK-AKR-Alternativës (Dokument)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Valdete Daka ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës, të mbajtura më 11 qershor raporton Telegrafi.

Daka në një konferencë për media bëri të ditur se LDK ka fituar 29 ulëse në Kuvendin e Kosovës dhe bëri të ditur emrat e deputetëve të kësaj partie.

Deputetët e LDK-së të dala nga zgjedhjet e 11 qershorit janë:

Avdullah Hoti

Vjosa Osmani

Behgjet Pacolli

Driton Selmanaj

Lumir Abdixhiku

Anton Quni

Mimoza Kusari-Lila

Kujtim Shala

Ilir Deda

Labinot Tahiri

Lutfi Zharku

Arben Gashi

Ramiz Kelmendi

Teuta Rugova

Fidan Rekaliu

Arban Abrashi

Valentina Bunjaku Rexhepi

Ismet Beqiri

Haxhi Avdyli

Korab Sejdiu

Islam Pacolli

Lirie Kajtazi

Armend Zemaj

Imet Rrahmani

Hykmete Bajrami

Besa Gaxherri

Doruntinë Maloku

Mirjeta Kalludra

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme