Këta janë emrat kryesorë të Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Dukagjin Gorani një prej tyre

Lëvizja Vetëvendosje! pushtetin e saj e shtrin në komunën më të rëndësishme dhe njëkohësisht më problematike të Kosovës, në Prishtinë.
Në mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës së kësaj lëvizje, janë zgjedhur strukturat udhëqëse të saj në Prishtine.
Kryesinë e re 9 anetareshe te Levizjes Vetevendosje ne Prishtine e përbëjnë: Shpend A. Ahmetii, Qendron Kastrati, Arban Hoxha, Zgjim Hyseni, Marigone Drevinja, Luan Hoxha, Mirsad Vitia, Tinka Kurti dhe Ylli Hoxha.
Kryesues i Keshillit te Qendres eshte zgjedhur Arban Hoxha, zv.kryesues Lulezim Pirraku.
Ndërsa në Këshillin e Përgjithshëm të Lëvizjes, Qendra e Prishtinës do te perfaqesohet nga: Liburn Aliu, Dardan Sejdiu, Hysen Durmishi, Xhelal Sveçla, Qëndron Kastrati, Tinka Kurti, Frashër Krasniqi, Sadri Ramabaja,Teutë Rrusta, Hatixhe Hoxha, Dukagjin Gorani, Berat Lahu, Fitore Pacolli,Erzen Vraniqi,Nazlie Bala, Arben Vitia dhe Osman Osmani./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme