Këta “Taxi Fluturues” janë e ardhmja e transportit

Këta janë taxi-t më të ri që po promovohen në Paris të Francës.

Taxi, përndryshe i quajtur “Bubble Taxi”, janë pasije elektrike që përdor krahët e tij për të udhëtuar nëpër ujë.

“Taxi fluturues” është ndërtuar në mënyrë që ruhet më shumë energji dhe më pak zhurmë, raporton “Daily Mail Video”, transmeton lajmi.net.

Mund të ec deri në 20 kilometër për orë. “Bubble Taxi” ka filluar të projektohet edhe në Zvicër dhe Amerikë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme