Këto janë organizatat mafioze më famëkeqe në botë. Ka edhe shqiptarë [Foto]

Konsiderohet si një sindikatë krimi e organizuar nga Departamenti i Shtetit të SHBA, “Hells Angels Motorcycle Club”, të njohur për krimet me motor.

Ata qëndrojnë jashtë politikës, përshkruhen si të pamëshirshëm dhe kriminelë të dhunshëm.

Anëtarët e bandës kanë qenë të lidhura me trafikun e drogës, prostitucionit dhe grabitjeve.

Sipas Hollywood, krimi i organizuar është shumë më tepër se ekonomia e paligjshme globale.

Krimi i organizuar përfshin industrinë e trafikimit të drogës,trafikimit të qenieve njerëzore, kontrabandës me emigrantët, armëve të paligjshme, të burimeve natyrore (si diamante), tregtia e paligjshme në kafshë të egra, shitja e barnave mashtruese, si dhe krimi kibernetik.

Por, ku dhe kush janë mafia më famëkeqe në botë?

Shiko Fotot:

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme