Kia Stinger, GT-ja koreane që kërkon të “pushtojë” Evropën (Foto)

Kia Stinger ka hyrë me prepotencë në merkaton europiane duke u prezantuar si një Gran Turismo origjinale me katër porta.

Kjo makinë me karakter sportiv dhe me teknologji të lartë është prodhuar në Frankfurt dhe është zhvilluar në pistën e famshme të Nurburgringut.

Pjesa e përparme karakterizohet nga “hunda e tigrit” që ndan projektorët LED, ndërsa pjesët anësore kanë një pamje shumë grintoze.

Sipas Kia-s, kjo makinë shkon nga 0 në 100 km/h për 7.6 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale e saj është 225 km/h.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme